Pralni stroj miele ali kaj drugega?

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 2. nov 2006 18:58 | ogledi: 5.255 | odgovori: 9

Že nekaj časa razmišljam o nabavi pralnega stroja. Do sedaj sem imela Gorenje. Pri prvem mi je že po 7 letih šel boben, pri drugem mi na ohišju zunaj rjavi. Sedaj razmišljam o Miele. Ti so zelo dragi. Ali ima kdo z njimi izkušnje? Ali morda bolje kaj cenejšega?

Branka

Branka Barber

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

2. nov 2006 20:00

Mi imamo electrolux-a ki je pralni stroj in sušilec ob enem,pa sem zelo zadovoljna z njim,ter candy-a ,ki se odpira z vrha.Slednji je sicer veliko bolj praktičen,vendar tudi malo glasnejši. lep pozdrav val

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. nov 2006 20:56

Od Mieleja sicer nimam nobenega aparata, sem pa pred kratkim v Big bengu kupovala nekaj drugega in sem ugledala pralni stroj od M. s 1600 obrati in s satastim bobnom, cena je bila caa 170 tisoč. Sem si sama pri sebi rekla, da bo to moj naslednji pralni stroj. Cena se mi glede na druge aparate od te znamke niti ni zdela pretirano visoka. Nimaš pa nikoli nobene garancije, da bo aparat delal brezhibno toliko in toliko let. LP

naschkatze  

član od: 20.3.2006

sporočila: 10

2. nov 2006 21:36

Sicer sama nimam Mieleja, ker finančno ni zneslo (imam Bauknechta že 6 let in se ob 3 majhnih otrocih kar dobro drži). Ima ga pa moja tašča in sicer ta drugega. Prvi je zdržal ca 15-20 let(ne vem točno), pri čemer pa je treba omeniti, da je v familiji zraslo 11 (ja, enajst) otrok in perestrojka laufa dan in noč ;-) Potem se je pa pokvaril tisti gumb za programe in je obtičal pri pranju vedno na enem mestu. Sicer pa pralni stroj sam po sebi še vedno pere - za kakšne zelo umazane cunje ga še uporabljajo. Tudi rjavi ne. Imeli so tudi Miele pomivalni stroj, ki je pomival 20 let, potem se je pa nekdo obesil na vrata (upam, da ni bil kdo od mojih otrok- ker me ni bilo zraven) in so se vrata polomila - sicer bi stroj še zmeraj pral. Tako da če bi meni finance znesle, bi tudi Mieleja..... naschkatze

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

3. nov 2006 9:43

Lijana, kje v Big Bangu si videla M. s 1600 obrati po cca 170 tisoč. V Mariboru stane cca 400 tisoč. Cene so res astronomne. Samo nek električar mi je rekel, da so to najboljši stroji in da so zelo tihi. Cena me malo zaustavlja. Elektrolux pa ne bi imela, ker imamo v Mariboru serviserja nad katerim se vsi pritožujejo. LP Branka Branka Barber

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2006 10:12

Draga mbarbe katerikoli stroj boš kupila, eno je zanesljivo. zdržal bo manj časa kot so zdržali prejšnji. Te mašine so vse narejena za to, da se čas, v katerem jih imamo, krajša, da lahko spet kupimo nov stroj. Tako zahteva ekonomija korporacij, ki delajo gospodinskje aparata - morajo potrošnike pripravit, da kupijo čim več aparatov in zato nižajo proizvodno ceno in podražijo servis, tako da se ti čez nekaj let ne splača več stroja servisirati, temveč kupiš novega. Blagovna znamka tu kakšne silne vloge ne igra (vsi imajo dražje in cenejše artikle), igrajo tvoje plačilne zmožnosti. Vendelina jr.

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

3. nov 2006 12:54

Ko smo menjavali pralni stroj, smo naredili "raziskavo trga" in se odločili za Miele. Kupili smo pralni in sušilni stroj, od tega je minilo eno leto in sem zadovoljna. S stroji je pač loterija in na žalost visok cenovni razred ni garancija za kvaliteto in obratno. Torej srečno, da se boste pravilno odločili. Z lepimi pozdravi, antonija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. nov 2006 13:46

To je bilo v Big bangu v Kranju. Pokliči, če ga še imajo in naredi premik v sebi najbljižjo njihovo trgovino. LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2006 13:57

Mi imamo starejšo verzijo tega: http://www.gorenje.si/9590?aid=8417 Mami pa je brat letos kupil tega: http://www.gorenje.si/9590?aid=8415 Ne vem, ampak pri pralnih strojih mi prisegamo na Gorenje. Splača se ti povprašati, kje imaš najbližji servis in kako hitro pridejo okvaro odpravit, ker brez stroja res ne moreš biti dalj časa. Loni Makaroni

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

3. nov 2006 16:46

Tudi jaz sem prisegala na Gorenje do sedaj.Sam si videl, da sem prvič že po 7 letih morala menjat stroj, ker se mi ga ni splačalo popravljat - prevelik stroške, pri drugem Gorenjevem pa mi je ohišje začelo rjavet že po 8-ih letih in mislim, da bi sedaj morala tudi amortizerje menjati. Sosed ima novejšega Gorenjevega (LCD) in pravi, da je glasni. Niti Gorenjev ni več kot kot včasih! Branka Branka Barber

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti